ExcelContacts

Reviews

Excellent - everyone needs this app

With iCloud on the horizon you may not know why you need this app - the reason is not because sync software loses all contacts but because every so often individual contacts that you add on your iPhone, Outlook, etc. simply disappear. You may have a copy in the clouds but a specific edit may be lost. This app lets you save periodic backups (like time machine) from which you can find, copy, and paste the critical missing info. You don't need a cloud, just somewhere (eg a CD) to store excel files.

Geniale App !!!

Nie wieder Probleme mit der Bearbeitung und Synchronisation von Kontaktdaten. Die App funktioniert prima und völlig problemlos. Man kann die Kontakte auf dem PC bearbeiten, Bilder hinzufügen, die Reihenfolge zwischen Telefon-, Fax- und Mobil-Nummern bestimmen und auch neue Kontakte hinzufügen. Ich bin sehr zufrieden und kann sie nur empfehlen!

間違いなく素晴らしいアプリです

日ごろからエクセルで住所管理をされている方にとってはまさに必須のアプリだと思います。今まで住所録の管理に悩まされていたのが嘘のようです。

Excelente!

Forma muito prática de transferir os contatos. Comigo funcionou perfeitamente, mesmo com muitos dados (+ de 1.000 contatos).

Удобно
Ещё бы фотки импортировать можно было! А так - всё ок, быстро, доступно ;)

不可缺少的软件
这个软件本人一直使用对于通讯录管理来说没的可比本人认为通讯录管理最好的工具强烈推荐实在太给力了。

All-in-1 List

Reviews

All in 1 List simply put: "Superb"

by Bob Miller on Wednesday, Jun 4, 2014 version 1.2.1
I needed flexibility and customization in a user-friendly environment. SamApp provides the tool sets for just that. The app lets me use Excel sheets that are tailored to my needs and the import/export utility allows me to work with and back up the data on my terms. It's total access to your data available in a universal format. No matter how or what you do with your data, SamApp - All in 1 List will bring it to your mobile screen in an orderly and consistent fashion. Loving it!

ExcelSMS

Reviews

Works like a charm!
by Lincoln Spencer on Wednesday, June 15 2011 version 1.8.1
Does just what it says. The interface isn't quite as sleek as some other apps, but the functionality is all there. I can now easily send a customized text to a group of hundreds of contacts at once!

AWESOME
This application is great. It is VERY easy to use. This is the best money I have spent in years. If you don't have this application, you need to get it. Also if you are unable to figure out anything, the customer support is great. ( I know I can't spell.) You do need to know that templete can be moved between two templetes. You just have to get the templates. This application is easy and fun to use.

非常实用推荐
除开节日祝福需群发信息以外工作中对我必不可少。当你在浏览微博、网页时看到经典的话语想和朋友分享时可以先放在excel中然后分享给你的好友。

 

Contact me

Please contact samyuservice@gmail.com directly for help,questions,feedback

ExcelContacts Tanım

ExcelContacts, iPhone kullanıcıları için iTunes programına gereksinim duymadan kontaklarını taşıyabilecekleri en iyi yol olmasının yanında tek yoldur! Başka hiçbir uygulama iPhone kullanıcılarının telefonlarındaki en değerli veri grubunu bu kadar kolayca kontrol edebilmelerini sağlamamaktadır:

1. Kontaklarınızı bilgisayarınızda Excel, OpenOffice ya da herhangi bir Excel uyumlu program üzerinden kolayca ve rahatlıkla güncelleyin, değiştirin ve muhafaza edin.
2. ExcelContacts, iPhone bütün kontaklarınızı size kullanışlı bir ZIP dosyası olarak e-posta, USB ya da sadece yerel kablosuz ağınız üzerinden görülebilen bir web sayfası üzerinden gönderir! Dosya, kontak fotoğraflarınızı da içermektedir!
3. Artık yerel bir yedekleme kaynağı olarak iTunes programına bağlı kalmaya ya da bir yedeğinizin olması için kontaklarınızı Yahoo veya başka bir sunucu ile paylaşmaya gerek yok! ExcelContacts ZIP dosyası, BÜTÜN kontaklarınızı kolay ve düzenlemeye elverişli bir format içerisinde barındırır.
4. ExcelContacts sizi, eğer bir Exchange sunucusuna erişiminiz bulunmuyorsa kontaklarınızın silinmesine yol açabilen iTunes eşleştirme hatalarından korur.
5. Kontaklarınızı Excel tablosundan yeniden yüklemek ya da değiştirmek dosyayı telefonunuza USB, e-posta ya da web üzerinden aktarmak kadar kolay.
6. iPhone kontaklarınızın çıktısını bir yazıcıdan alabilirsiniz.★7. Artık doğrudan Outlook Kişiler alınabilir bir Excel dosyasını iPhone kişileri verebilirsiniz.
★8. Ayrıca, Outlook iPhone ihraç edilmiştir kişileri bir Excel dosyasını import edebilirsiniz.
★9. Artık doğrudan Gmail kişiler daha sonra ithal edilecek bir csv dosyası (Gmail biçimi) iPhone rehber verebilirsiniz.
★10. Kontak dosyasını telefonunuzdan Dropbox servisine yükleyebilir ya da Dropbox servisinden telefonunuza indirebilirsiniz.
★11. Kontak dosyanızı şifre ile koruyabilirsiniz.
★12. Artık Zil Sesleri dışındaki bütün Kontak alanları dışa ya da içe aktarılabilmektedir..
13. Kontaklarınızı bir hesap tablosu programında kolayca gruplayabilir ve tek bir kontağı birden çok gruba atayabilirsiniz.
14. Düzenlediğiniz kontaklarınızı telefonunuza aktarmadan önce bütün iPhone kontak ve gruplarını kaldırabilirsiniz.
15. ExcelContacts, 10000’den fazla kişi girdisini desteklemektedir.

ExcelContacts artık AppStore üzerinde yayındadır.

Özellikler

1.iPhone kontaklarını ve fotoğraflarını USB/Wi-Fi/E-posta/DropBox/Diğer Uygulamalar üzerinden dışa aktarma

ExcelContacts bütün iPhone kontaklarınızı ve kontak fotoğraflarınızı Wi-Fi (bir HTTP sunucusu gibi) üzerinden dışa aktarabilmektedir. Uygulamanın oluşturduğu Excel dosyasını indirmek için bilgisayarınızda kullandığınız internet tarayıcısına bir adres (http://192.168.1.101:8080 gibi) girmeniz yeterlidir.
Eğer telefonunuz Wi-Fi ya da 3G üzerinden internete erişebiliyorsa uygulamanın oluşturduğu dosyayı bir e-posta eklentisi olarak istediğiniz adrese gönderebilirsiniz.
Eğer kontaklarınızı USB üzerinden dışarıya aktarıyorsanız Excel dosyası uygulamanın Dosya Paylaşım klasörüne kaydedilecektir. Bu dosyaya erişebilmek için telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayıp, iTunes programındaki Dosya Paylaşım çerçevesine (uygulamanın oluşturduğu dosyayı telefonunuzdan bilgisayarınıza kaydedebileceğiniz yer) erişmeniz yeterlidir.
Uygulamanın oluşturduğu dosya, içerisinde “contacts.xls” isminde bir Excel dosyası ve “images” isminde bir klasör bulundurmaktadır. Kontaklarınıza ait bütün fotoğraflar “images” klasörü içerisinde bulunmaktadır.

2. iPhone kontaklarını ve fotoğraflarını USB/Wi-Fi/E-posta/DropBox/Diğer Uygulamalar üzerinden içe aktarma
ExcelContacts bütün iPhone kontaklarınızı ve kontak fotoğraflarınızı Wi-Fi (bir HTTP sunucusu gibi) üzerinden tekrar telefonunuza aktarabilmektedir. Uygulamanın oluşturduğu Excel dosyasını telefonunuza yüklemek için bilgisayarınızda kullandığınız internet tarayıcısına bir adres (http://192.168.1.101:8080 gibi) girmeniz yeterlidir.
Kontaklarınızı USB üzerinden içe aktarmak için telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayıp, iTunes programındaki Dosya Paylaşım sekmesine (uygulamanın oluşturduğu dosyayı bilgisayarınızdan telefonunuza kaydedebileceğiniz yer) erişmeniz yeterlidir.
Kontakları telefonunuza e-posta ile aktarmak için aktarım dosyasının ekli olduğu e-postayı açıp, ekli dosyanın üzerine bir menü ortaya çıkana kadar dokunup, bu menüden “Open in…” seçeneğine dokunun ve sonra ExcelContacts uygulamasını seçin.

3.Bilgileri Excel yardımı ile düzenleme
iPhone kontaklarınızı düzenlemek için Excel 2003 / 2007 / 2010 ya da OpenOffice.org programlarından birini kullanabilirsiniz ve bu kontaklara kolayca fotoğraflar ekleyebilirsiniz. Kontak fotoğrafı dosyasını “images” klasörüne kopyaladıktan sonra yapmanız gereken tek şey dosyanın ismini kontak tablosunda belli bir hücreye girmektir.
 

4.Karışık / Ayrılmış / Outlook biçimi Excel dosyası destekleyin.
ExcelContacts ihracat / ithalat aşağıdaki biçimlerde Excel dosyası:

5.İhracat Google CSV dosyası.
ExcelContacts Google formatında CVS dosya kişiler verebilirsiniz. Bu dosyayı doğrudan Gmail kişilerinizi içe.

6.Şifre ihracat dosyası koruyun.
ExcelContacts ihracat dosya şifre koruyabilir, Ayarlar sayfasında şifre koyabilirsiniz.

7.İçe aktarma sırasında kopya kontak girdilerini birleştirme
Eğer aktardığınız kontakların içerisinde zaten telefonunuzda mevcut olan isim, e-posta adresi veya cep telefonu numarasının aynısına sahip bir girdi varsa bu sorunu iki şekilde çözümleyebilirsiniz.
•Kopya girdideki bilgileri telefonda var olan dosyaya ekleyerek güncelleme.
•Kopya girdiyi yeni bir kontak bilgisi olarak ekleme.

 

Aşağıda iki örnek dosya(ZIP dosyaları) bulunmaktadır ve her iki dosyanın içinde ‘contacts.xls’ isimli bir Excel dosyası ve ‘images’ isimli bir klasör bulunmaktadır.

Aşağıda ilk örnek ile ilgili dosyanın içeriği bulunmaktadır(karışık biçim).

  A B C D E
  Firstname Lastname Phonenumbers Addresses Image
1 Mehmet Kaya Mobile:1234567890
Work:12345678
Home:8754321
Home:
Street Fahrettin Kerim Gökay Cd. 265/15 Kadıköy
City İstanbul
CountryCode tr
Work:
Street İMKB, Reşit Paşa Mahallesi
Sarıyer
City İstanbul
CountryCode tr
1.jpg

Bu dosyayı indirebilirsiniz (indirme linki aşağıdadır).

contacts1-tr.zip
Compressed Archive in ZIP Format 23.8 KB

Aşağıda ikinci örnek ile ilgili dosyanın içeriği bulunmaktadır(ayrılmış biçim).

  A B C D E F
  Firstname Lastname Mobile WorkPhone HomePhone Image
1 Mehmet Kaya 1234567890 12345678 87654321 1.jpg

Bu dosyayı indirebilirsiniz (indirme linki aşağıdadır).

contacts2-tr.zip
Compressed Archive in ZIP Format 24.3 KB